Home PRÍBEHY Z laboratória do útulku: Dojímavý príbeh huskyho Natea

Z laboratória do útulku: Dojímavý príbeh huskyho Natea

0
Z laboratória do útulku: Dojímavý príbeh huskyho Natea

Projekt Beagle Freedom Project (BFP) je partnerom Animal Rescue, Media and Education (ARME), ktorá svoju činnosť začala v roku 2010. Ich úlohou je zachraňovať a pomáhať bíglom, ktoré slúžia ako pokusné zvieratá v laboratóriách. V auguste tohto roku sa BFP podujal na záchranu huskyho. Ten sa túlal v Seal Beach Animal Care Center.

Husky Nate bol vydesený, uši a chvost mal stiahnuté, čo je pre huskyho veľmi netypické. Pomocou mikročipu vypátrali, že ide o psíka, ktorého používali na experimenty v laboratóriu. Nezistilo sa však, o aký druh testov presne šlo. Je však smutné, že aj v 21. storočí, kedy veda a technika sú dostatočne pokročilé, stále využívame nevinné zvieratá na pokusy.

BFP Natea našťastie zachránili. Len, čo ho priviezli do útulku, začal sa liečiť. Následne prišiel aj do kontaktu s ostatnými zvieratami. Spočiatku bol ostražitý a nervózny, ale vďaka pracovníkom z BFP sa naučil vyrovnať sa so svojou neistotou.

Nate sa učil komunikovať a hrať sa s ostatnými. Dnes je z neho sladký a láskavý psíček, ktorý čaká na nový domov. Nate si toho prežil už veľa, preto potrebuje lásku a miesto, kde sa bude cítiť dobre. Pozrite si video o Nateovom príbehu: 

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here