Úvod PRÍBEHY Žena zachránila chorého psíka z útulku. Dnes je opäť zdravý a čaká...

Žena zachránila chorého psíka z útulku. Dnes je opäť zdravý a čaká na nový domov

342
0

Osud sa s Dexom veľmi kruto zahral. Nebyť Heidi Hardman, viceprezidentky organizácie Forever Home Animal Rescue, bol by dnes už mŕtvy. Keď Hardman prišla do útulku, našla toto malé psíča v hroznom stave. Myslela si, že je mŕtvy.

Podľa jej slov pred dverami brány ležala len malá schúlená špinavá guľka. Dex v tom čase trpel kvasinkovou infekciou a smrdel močom.

Jeho majiteľ si ho mal vyzdvihnúť nasledujúci deň, no keď ho zbadal, nechcel ho späť. Hardman to bolo neskutočne ľúto, a tak sa poň vybrala ona sama. Dexova zdravotná situácia sa však ešte skomplikovala. Vred, ktorý mal nad pravým očkom mu praskol. Hardman bola zhrozená nad zanedbávaním jeho majiteľov. Ak by sa oň postarali lepšie, mohli mu očko ešte zachrániť. Avšak nevzdala sa a ihneď ho odviedla k veterinárovi, ktorý mu choré očko ošetril. Dex dostal lieky proti bolesti a antibiotiká.

Dnes sa Dex nachádza v dočasnej opatere, kde sa oň príkladne starajú. Za ten čas sa už takmer zotavil, prestal sa báť ľudí a dokonca sa začal hrať aj s hračkami. Vďaka Heidi Hardman žije a čaká na nový domov. 

Komentáre

komentárov