Úvod TIPY A RADY 15 vecí, ktoré majú spoločné rodičia detí a majitelia psíkov

15 vecí, ktoré majú spoločné rodičia detí a majitelia psíkov

6721
0

Deti nás robia šťastnými, nervóznymi, vystresovanými, ale v konečnom dôsledku sú všetko čo nám vykúzli úsmev na tvári aj keď máme zlý deň. A rovnako je to aj s našimi psími miláčikmi. A čo majú rodičia detí a majitelia psíkov spoločné? Je toho viac než dosť. Čítajte ďalej.

Upratovanie hovienok

Či je to detská plienka alebo sáčik na psie exkrementy, upratať to musíte. Akurát pri deťoch to trvá o čosi kratšie, keďže sa časom naučia starať sami o seba.

Vstávanie k chorému

Choré dieťa? Vstanete k nemu aj o tretej ráno. A to isté urobíte ak máte chorého psíka. V podstate je jedno, či Vám ogrcia pes celú posteľ (prečo len vždy vylezú na posteľ) alebo dieťa celú dlážku. Aj tak to utriete vy.

Obdivovanie

Či už mate male dieťa alebo šteniatko, každý Vás zastaví aby sa naň vynadíval, poobdivoval, pochytal. A vás to môže a nemusí tešiť.

Plač celú noc

Šteniatko si zvyká na klietku, alebo spávať mimo Vašej postele, dieťa si zvyká tiež na svoju postieľku. A pritom môžete zažiť niekoľko bezsenných nocí.

Chlapec či dievča?

Večná otázka, či už ste na prechádzke so psom či s dieťaťom v kočíku. Túto otázku zodpoviete aj sto krát.

Nový kúsok

Naučilo sa vaše dieťa stáť? Chodiť? Psík konečne ciká so zdvihnutou labkou? Ach tá hrdosť na pokroky v správaní, učení sa niečoho nového.

Upratovanie neporiadku

Kresby na stenách, rozžuvané topánky, dotrhané noviny, rozhádzané hračky. Deti aj šteniatka robia neporiadok. A kto to uprace? No predsa Vy.

OČR?

Na to aby ste sa postarali o chorého člena rodiny si vezmete dovolenku alebo OČR. A je jedno, či je to chore dieťa alebo Váš psík. Obaja potrebujú opateru.

Pocit lásky

Je dokázané, že ľudský mozog produkuje rovnaké hormóny šťastia, či sa pozeráte na milované dieťa alebo na milovaného psíka. Krajšieho pocitu niet.

Strach

Prvý tabor? Psík v psom hoteli? Bojíte sa ak nie ste s nimi.

Peniaze

Určite miniete viac peňazí na svoje dieťa a psa ako sami na seba. Pre mnohých nenormálne, pre Vás súčasť života. 

Čisté auto? Zabudnite

Už dávno neviete ako vyzerá Vaše auto keď je čisté? Ani si to nepredstavujte. Omrvinky, chlpy, oslintané okná. Vizitka rodiča a majiteľa psíka.

Zlý deň?

Určite Vám ho vylepší ak sa pohráte s dieťaťom alebo so psom. A rýchlo zabudnete na zlý deň v práci, aj na to, ako na Vás šéf nakričal.

Rastúce deti, rastúci psi

Vyrastá dieťa s oblečenia? Psíkovi je tesný obojok? Šup, šup, môžete začať míňať celú svoju výplatu aby Váš miláčik mal všetko.

Večer doma

Nech sa snažíte akokoľvek, sú dni, kedy au pair jednoducho nezoženiete. A tak trávite čoraz viac večerov doma, pretože nemáte nikoho, kto by sa Vám o „dieťa“ postaral.

Komentáre

komentárov