Home TIPY A RADY DIY: Vyrobte si hračku pre psa

DIY: Vyrobte si hračku pre psa

0
DIY: Vyrobte si hračku pre psa

Internet alebo chovateľské potreby ponúkajú množstvo hračiek pre psov, ale nič sa nevyrovná tomu, keď si hračku vyrobíš sám. Doma vyrobené hračky pre psov sú jednoducho originálne. Môžeš si podľa vlastných predstáv, a podľa toho akú hračku preferuje tvoj pes, vyrobiť hand made hračky pre psa. Nemusíš chodiť ani do obchodu. Textilná hračka pre psa sa dá vyrobiť aj zo starého trička. Stačí ho nastrihať na pásiky a zapliesť ako vrkoč alebo vytvoriť uzol a DIY hračka pre psa je hotová.

Väčšina hračiek je pre psa neatraktívna, pokiaľ mu ju nehádžeš alebo sa s ním nehráš, a preto je lepšie vyrobiť hračku, pri ktorej musí pes použiť logiku. Väčšinou tieto hračky majú v sebe ukryté pamlsky a psy sa snažia rozmýšľať, ako by sa k nej dostali. Táto hračka môže poslúžiť aj ako zamestnanie psa počas tvojej neprítomnosti, aby sa nenudil.

Ako inšpiráciu si môžeš pozrieť video na našom portáli, kde Eveline Poot vytvorila jednoduchú hračku pre svojho belgického ovčiaka. Na výrobu potrebuješ jednu spodnú dosku, dve bočné dosky trojuholníkového tvaru pre lepšiu stabilitu hračky, drevenú alebo plastovú rúrku, 2 – 3 plastové fľaše, klince, kladivo, nožík, pílku na drevo. K spodnej doske pripevníš bočné, potom do fliaš urobíš dierky asi v hornej tretine fľaše a prevlečieš cez rúrku. Následne rúrku s fľašami pripevníš na bočné dosky, aby sa fľaše točili. Už len nasypať do fliaš pamlsky alebo granule, ktoré ľahko vypadnú, a môžeš sledovať svojho psa ako sa snaží k ním dostať.

Hračky pre šteniatka sú vhodné najmä preto, aby ti doma neničili veci. Šteniatka sa dokážu zahrať s hocičím. Okolo 4. mesiaca veku sa začína psom meniť mliečny chrup na trvalý, takže v tomto období intenzívne hryzú všetko, čo im príde pod zuby. Preto sú vhodné pre šteniatka také hračky, ktoré len tak nerozhryzú. Mohli by totiž túto hračku zjesť a to by nebolo dobré. Hračky pre šteniatka môžeš vyrobiť napríklad zo spomínaného trička.

Pri výrobe hand made hračky pre psa netreba zabúdať na to, že pes bude takto vyrobenú hračku dávať do papule. Preto pri výrobe týchto hračiek by sa mali použiť také materiály, ktoré neobsahujú chemické alebo iné látky, ktoré by psovi mohli ublížiť.

Komentáre

komentárov