Úvod PRÍBEHY Surfujúci pes pomáha ľuďom so zdravotným postihnutím

Surfujúci pes pomáha ľuďom so zdravotným postihnutím

757
0

Nie každý pes sa rodí so svojim poslaním. My vám však predstavíme psíka, ktorý je výnimkou. Ricochet sa narodila, aby bola cvičená a pomáhala v  Puppy Prodigies Neo-natal & Early Learning Program so zameraním na ľudí so zdravotným postihnutím.

Ricochet bola neuveriteľne šikovná a tréning jej išiel veľmi ľahko.

Táto fenka však mala jednu nevyhovujúcu vlastnosť. Veľmi rada naháňala vtáky, čo mohlo v konečnom dôsledku byť rizikom pri pomoci osobám so zdravotným postihnutím. Preto sa cvičitelia rozhodli ju z tohto programu vylúčiť.

Vo výcviku však odhalili jej prirodzený talent pre surfovanie. A tak miesto toho, aby sa stala asistenčným psom, je Ricochet jediným SURFice dog®, ktorý pomáha ľuďom (ide o terapie, interakciu so surfmi, pracuje s deťmi so zdravotným postihnutím, či veteránmi).

„Ricochet je veľmi intuitívna a empatická, vždy upozorní no hoci aj malé nebezpečenstvo a dbá aj na fyzické potreby ľudí, s ktorými práve pracuje.“ hovorí o nej majiteľ.

Fenka je riadne certifikovaná a registrovaná v AKC, je hrdinkou American Humane Association a psom roka ASPCA. Jej životným cieľom je pomáhať ľuďom. Prostredníctvom zbierky na  internetovej stránke pomáha získať finančné prostriedky na pomoc zvieratám a ľuďom.

Surfujúca Ricochet už presurfovala takmer celý svet a stále nemá dosť. Jej majiteľ nedávno vydal knihu s názvom Ricochet: Na vlne nádeje so psom, ktorý inšpiruje milióny.

Tento rok sa Ricochet zúčastní aj Autism Society San Diego – surferského tábore pre deti. Bude surfovať s dvoma sestrami s vážnymi ochoreniami, ktorým pomohla získať finančné prostriedky na cestu z Colorada do San Diega.

Ricochet na sebe neustále pracuje. Pomáhať ľuďom ju baví a je to jej životné poslanie. Narodila sa preto, aby to robila a to ju robí šťastnou. 

Komentáre

komentárov