Home PRÍBEHY Smutný príbeh z Česka: Stratené psy našli majitelia mŕtve a stiahnuté z kože

Smutný príbeh z Česka: Stratené psy našli majitelia mŕtve a stiahnuté z kože

0
Smutný príbeh z Česka: Stratené psy našli majitelia mŕtve a stiahnuté z kože

V januári tohto roku sa majiteľom zabehli ich dva psy – Jagdteriér a Mini Bullteriér po tom, čo chytili stopu v lese. O tri týždne na to ich našli mŕtve a stiahnuté z kože v okolí osady Mokrá.

Podľa slov majiteľky, Šárky Sládkovej, psy chytili na prechádzke v lese stopu, no vraj boli naučené sa vrátiť. Okamžite ich začali hľadať a volať na nich. Ešte v ten večer ich počuli pri susednej ohrade s ovcami, avšak bola tma a nechceli liezť na cudzí pozemok.

„Nasledujúce dva týždne sme ich intenzívne hľadali každé ráno, večer a vždy keď bol čas.“ povedala majiteľka psov.

Vyrobili aj letáky, ktoré rozvešali po okolí s prosbou, aby sa im ozval každý, kto videl ich psy. Dúfali, že nepotrvá dlho a niekto im dá vedieť, kde sú.

„Čakali sme či nám niekto zavolá, že niekde pobehujú, že niekde štekajú alebo že spôsobili škodu. V tej dobe by už museli byť hladní a určite by hľadali nejaké žrádlo.“ povedala majiteľka.

Žiaľ, telefonátu sa dočkali až po troch týždňoch, keď im zavolal traktorista, že na lúke videl telá dvoch psov. Keď majitelia prišli na miesto, svoje psy spoznali okamžite, hoci boli stiahnuté z kože a bez vnútorností.

Prípadom sa ihneď začala zaoberať polícia. Páchateľ ešte nie je známy, no o priebehu tohto prípadu vás budeme informovať.

 

Zdroj: Českokrumlovský denník

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here