Úvod PRÍBEHY Vodiaci pes zachránil slepého muža pred smrťou v metre

Vodiaci pes zachránil slepého muža pred smrťou v metre

2399
0

Labrador Orlando, vodiaci pes 61-ročného Cecila Williamsa, skočil na koľaje Newyorského metra po tom, čo jeho majiteľ stratil vedomie a spadol na ne. Vlak nakoniec vďaka Orlandovi prešiel ponad nich a ani jednému z nich sa nič vážne nestalo.

„Snažil sa ma zastaviť,“ vyjadril sa Williams na nemocničnom lôžku.

Svedkovia incidentu sa vyjadrili, že Orlando sa nesmierne rozbrechal a snažil sa Williamsa zadržať, čo sa mu však nepodarilo. Ani potom sa však nevzdal a napriek tomu, že sa blížil vlak skočil na koľaje, začal svojho pána olizovať a snažil sa ho prebrať. Ľudia, ktorí stáli na nástupišti našťastie stihli privolať pomoc a vodič vlakovej súpravy metra pribrzdil, pričom Orlando s Williamsom stále ležali medzi koľajami.

Williams, ktorý nakoniec skončil iba s poranením hlavy pripúšťa, že užíva inzulín a ďalšie lieky, nevie si však vysvetliť, prečo stratil vedomie.

Orlando, ktorého Williams opisuje ako vážneho ale uvoľneného, si v nemocnici našiel nových priateľov. Williams ho plánuje odmeniť  kopou lásky a škrabkaním za ušami, môže sa však tešiť aj na nejakú špeciálnu pochúťku.

Williams nevidí už od roku 1995 a Orlando je jeho druhý pes. V januári bude mať 11 rokov a tak sa už pomaly chystá do dôchodku. Williams mu pôvodne chcel nájsť iný domov, pretože nemá dostatok peňazí, aby sa mohol starať o dvoch psov. Newyorská organizácia pre nevidiacich Guiding Eyes for Blind, ktorá Orlanda vycvičila však vyzbierala dostatok peňazí, aby títo dvaja mohli ostať spolu aj naďalej.

Komentáre

komentárov