Články

Zubný kameň

Zubný kameň patrí k najdiskutovanejšímtémam v kruhoch chovateľov aj veterinárov. Dôležité je spomenúť, že rozsiahly zubný kameň môže byť závažným zdravotným problémom. Príčiny sú viaceré-nevhodná/rsp. príliš mäkká strava, nesprávne uloženie zubov v ústnej dutine, individuálne odchýlky v zložení slín jednotlivých zvierat, príp. závažné ochorenia vnútorných orgánov. Vzniká ukladaním zmesi potravy a zlúčenín vápnika ...

Čítať ďalej

Ako vybrať správny obojok a postroj ?

Výber vhodného obojku pre psa ovplyvňuje celý priebeh výcviku, obyčajnej prechádzky, ale aj život majiteľa psa a jeho miláčika. Ako vybrať správny obojok, s ktorým bude váš pes dobre ovládateľný a zároveň mu bude pohodlný?

Čítať ďalej

Prvá pomoc pri hnačke, zvracaní alebo zápche

Každý psíčkar sa minimálne raz v živote so svojím chlpáčom stretne s nepríjemnosťou ako je hnačka či zvracanie. Príčin je mnoho, tieto zdravotné komplikácie môžu byť vyvolané stresom, zmenou prostredia, zmenou stravy, vnútornými parazitmi, cudzím telesom v tráviacom trakte alebo si jednoducho pes na prechádzke obohatil svoj jedálniček o niečo voňavé, čo mu práve nesadlo. Taktiež je jednou z možných príčin studená (podchladená) voda alebo jedlo, kúpanie sa v studenej vode, zápal podžalúdkovej žľazy, baktérie či vírusy.

Čítať ďalej