Home PRÍBEHY Chlapec (10) predal svoje hračky, aby zaplatil liečbu milovanému psíkovi

Chlapec (10) predal svoje hračky, aby zaplatil liečbu milovanému psíkovi

188
0
Doberman

Najčistejšia láska. Štvorročný doberman Copper je certifikovaným psom – terapeutom, cvičeným na pomoc ľuďom. Zároveň je aj najlepším kamarátom pre malého Connora (10) z dedinky Fairport pri New Yorku, ktorý trpí viacerými vážnymi diagnózami. Verný Copper býval chlapcovi obrovskou oporou, až kým sám neochorel. Connor sa preto rozhodol konať a svojho parťáka zachrániť stoj čo stoj.

V roku 2016 bolo malému Connorovi diagnostikovaných viacero ochorení. Len desaťročný chlapec sa musí pasovať s post traumatickou stresovou poruchou, hyperaktivitou, chronickými bolesťami hlavy, či úzkostnými stavmi. Práve v dôsledku nekontrolovateľnej úzkosti chlapča navyše trpí nočnými záchvatmi. Doberman Copper bol nenahraditeľným pomocníkom pri kontrole Connorových stavov. Bol to on, kto ako prvý zaznamenal, že chlapec bojuje s týmto typom ochorenia, a upozornil na to jeho mamu Jennifer Jayne.

Nanešťastie, v poslednom roku začal chradnúť aj Connorov štvornohý pomocník. Spočiatku iba kríval, no neskôr sa jeho problémy s chôdzou čoraz viac prehlbovali, čo by podľa veterinárov mohlo byť spôsobené takzvanou Wobblerovou chorobou, postihujúcou chrbticu a platničky. Ako to už býva, všetky vyšetrenia a liečba takto chorého zvieraťa sú finančne nesmierne náročné. Chlapec preto neváhal a začal konať na vlastnú päsť. Pre záchranu milovaného kamaráta urobil rázne rozhodnutie.

Connor sa vzdal svojich hračiek, aby ich predajom zarobil nejaké peniaze na pomoc vernému chlpáčovi. „Zobral sa a vyčistil celú svoju herňu len preto, že to sám tak chcel,“ zdôverila sa chlapcova mamina Jennifer. „Povedal, že jeho psík je dôležitejší, než akékoľvek hračky,“ dodala s hrdosťou v hlase. Štvornohému terapeutovi bolo napokon dopriané podstúpiť liečbu laserom, ktorá by mohla pomôcť zlepšiť jeho mobilitu. Celá rodina dúfa, že milovanému Copperovi sa uľaví a zo zdravotných ťažkostí sa čo najskôr dostane.

Pre malého Connora je Copper tým najlepším kamarátom.

Psík podstúpil laserovú terapiu, ktorá by mohla zlepšiť jeho mobilitu.

Rodina je nesmierne vďačná za každú pomoc a verí, že ich miláčikovi už bude len lepšie.

Zdroj: boredpanda.com

Komentáre

komentárov